Μετά τον ανεπανάληπτο αγώνα του, ο 23χρονος πρωταθλητής μη πιστεύοντας στον θρίαμβο του, τόνισε πως τα πρώτα πέντε άλματά του «ήταν χάλια», όμως στο τέλος έκανε αυτό που έπρεπε για να τερματίσει στην πρώτη θέση, συμπληρώνοντας πως ήταν «τυχερός»
ΠΡΟΣΩΠΑ

Μίλτος Τεντόγλου | Στις προηγούμενες προσπάθειες δ...

Αντιμέτωπος με καταγγελία για σεξουαλική παρενόχληση βρίσκεται ποδοσφαιριστής της Super League 1, σύμφωνα με την Live Sport. Από τον Γιώργο Βράτσο
SPORTS

Καταγγελία για σεξουαλική παρενόχληση από ποδοσφαι...

Την πρώτη θέση στον Α` όμιλο του Ολυμπιακού τουρνουά του Τόκιο εξασφάλισε πανηγυρικά η εθνική υδατοσφαίρισης των ανδρών. Από τον Γιώργο Βράτσο
SPORTS

Ολυμπιακοί Αγώνες: Πανηγυρικά στα προημιτελικά η Ε...

Ο Μίλτος Τεντόγλου κατέκτησε το δεύτερο ελληνικό μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, καθώς αναδείχθηκε χρυσός Ολυμπιονίκης στον τελικό του μήκους ανδρών, με άλμα στα 8,41... Από τον Γιώργο Βράτσο
SPORTS

Ολυμπιακοί Αγώνες: Χρυσό μετάλλιο ο Μίλτος Τεντόγλ...

Ο Έλληνας πρωταθλητής, ο οποίος είχε περάσει στον τελικό με την καλύτερη επίδοση στα ημιτελικά του μονού σκιφ, έκανε μια καταπληκτική κούρσα  και με νέο Ολυμπιακό ρεκόρ χάρισε το πρώτο μετάλλιο στην Ελλάδα στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο